طلاق به دلیل ناباروری مرد - گروه وکلای البرز | موسسه حقوقی کرج
وکیل خانواده

طلاق به دلیل ناباروری مرد

طلاق به دلیل ناباروری مرد

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، کمتر زوجینی هستند که صاحب فرزند نشوند و اکثرا با روش های نوین باروری گرچه زمان بر و پر هزینه است ، در نهایت صاحب فرزند خواهند شد اما اگر مردی نابارور باشد و از طرق طبیعی باروری وی امکان پذیر نباشد ، بر خلاف اخلاق و عقل و شرع خواهد بود که زنی را تحمیل به زندگی کرد که مرد در آن توان باروری ندارد.

همواره زنان تا سن 35 سالگی امکان باروری را داشته و بعد از آن بارداری پر خطر می شود اما در مردان این گونه نیست و امکان باروری برای آنان تا پیری ادامه دارد.

در این راستا در عقدنامه های رایج بین مردم شرط چاپی وجود دارد که در صورت امضاء زوج، زوجه می تواند در موردی که مردی پس از ۵ سال به جهت عقیم بودن یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود، طلاق بگیرد که احراز این موضوع با دادگاه رسیدگی کننده به طلاق می باشد. اگر هم مردی این شرط ضمن عقد را امضاء نکرده باشد پس از گذشتن حدود همین مدت می تواند به استناد عسر و حرج به جهت بچه دار نشدن مرد از دادگاه تقاضای طلاق کند.

 

گروه حقوقی وکلای البرز / وکیل کرج

گروه حقوقی وکلای البرز پس از سال ها تجربه در زمینه پرونده های خانوادگی ، قادرند شما را به بهترین نحو ممکن در خصوص پرونده هایتان راهنمایی کنند ؛ با ما در تماس باشید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید